99 Květinový průvodce

Najděte si klidnou chvíli jen pro sebe a naaranžujte kytici tak, jak to umí jen opravdoví milovníci květin a zkušení floristi. S naším květinovým průvodcem to zvládne každý.

29 stonků, 9 druhů květin, které cestují ze záhonů přímo k vašim dveřím. Můžete je naaranžovat jako jednu velkou kytici, nebo je rozdělit na několik menších a nechat rozkvést celý byt. Naše floristky přichází každý týden s novou variací květin, aby Váš domov neuvadl. Všechny květiny můžete nechat v jedné váze, nebo je rozdělit na menší kytice a nechat rozkvést celý byt.


Začněte od základů

  1. Najděte tu pravou vázu (nebo kombinaci váz). Je důležité, aby v ní květiny měly prostor. Naplňte ji vodou a výživou.

  2. Aby se Vám kytice tvořila co nejlépe, rozdělte si květiny podle druhů

  3. Zbavte květiny listů, které sahají pod hladinu vody. Díky tomu Vám kytice vydrží déle

  4. Zastřihněte stonky aspoň o 3–5 cm. Nasají tak dostatek vody.

 


Bezchybná kytice

  • Jako první umístěte do vázy největší květy a listoví. Skládejte je do tvaru týpí a postupně přidávejte menší a menší květiny. 

 

  • Vrstvěte! Chcete-li docílit kytice jako na obrázku, uvažujte o ní jako o řadách na stadionu. Nejvyšší stonek zastřihněte na tři čtvrtiny délky a nejkratší stonky zarovnejte podle výšky Vaší vázy.

 

  • Minikvítka nakonec. Dlouhé stonky s malými květy si nechte stranou a přidejte je do hotové kytice. Budou vytvářet dojem motýlů poletujících nad zahradou.

Péče o květinach

Chcete, aby s Vámi Vaše kytice zůstala co nejdéle? Dodejte jí královskou péči a ona se Vám odmění aspoň o sedm dní delším životem naplněným krásou a vůní.

Najděte jí správný domov

Chraňte ji před přímým sluncem a radiátory, které vysušují, a držte ji dál od ovoce, které ji může otrávit.


Zastřihávejte

Každých pár dní zastřihněte stonek o 1 cm. Květina tak bude získávat vodu z vázy snadněji.


Měňte vodu

Květiny potřebují čistou vodu. Je potřeba ji měnit každých pár dní. Pokud do vázy nevidíte, dávejte také pozor, jestli má kytice vody dostatek.


Odstraňujte zvadlé květy

Povadlé květiny ubližují těm zdravým. Když je odstraníte, voda bude čistší a celá kytice vydrží déle.

Co je 99?

99 je jednoduchá služba, která doručuje nejen uvázané kytice, ale především designové boxy s čerstvě sklizenými květinami, které si složíte sami. 

Návrat ke kořenům 

Šetříme planetu a používáme co nejméně materiálu. Proto jsou naše balicí papíry, boxy a instukce pouze z recyklovaného papíru.

Jak objednat?

Vyberte si ten ideální plán - každý týden, dvakrát nebo jednou měsíčně, sezonu nebo i půl roku. Chcete zatím jen vyzkoušet, vyberte si test-box.

Rozvoz

Rozvažíme 2x týdne  - ve středu a v sobotu od 8:00 do 22:00. Vyberte jednou možnost abyste měli té nejčerstvější květiny ve vhodný den.